Авион полетал за Москва, принудно следал поради дојава за бомба

Дојава за бомба имало на летот на „Ер Србија“ од Белград за Москва. 

Кратко по полетувањето од аеродромот во Белград, стигнала дојава за бомба во авионот, објави РТС. Аеродромот „Никола Тесла“ ја известил полицијата дека по мејл им пристигнала дојава за поставена бомба во авионот.

Патниците и членовите на екипажот безбедно се евакуирани од авионот, а потоа специјалните тимови на српската полиција ја започнале проверката на авионот.

Total
1
Shares
Поврзани објави