Авион што летал за Охрид од Дортмунд нагло го променил правецот и принудно слетал во Венеција

Авион на WizzAir кој летал од Дортмунд за Охрид над Хрватска наеднаш го променил правецот, пишува Flightradar.

Авионот летал во права линија, но на границата меѓу Хрватска и Босна и Херцеговина речиси нагло го променил правецот и се упатил во правец на северна Италија.

Исто така, пилотот ја објаснил промената како итна, пренесува Flightradar. Причината се уште не е позната.

Total
0
Shares
Поврзани објави