АПЕЛИРАМЕ: Опасност од НЕВРЕМЕ денес од пладне во следните градови и предели во Македонија!

Денес од пладневните часови атмосферата позначително ќе се дестабилизира во западните и во југозападните предели од Македонија, каде ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Поради енергијата во Атмосферата локално можни се поинтензивни Атмосферски процеси (невреме), проследено со интензивен пороен дожд, олуен ветер, силни и чести електрични празнења и со појава на град кој локално би можел да биде и покрупен. Токму поради ова апелираме на крајна внимателност, особено при појава на силни и чести електрични празнења (да не се претстојува на отворен простор и под осамени дрвја).

На следната метеоролошка карта можете да погледнете дека денес попладне нестабилноста ќе биде поинтензивна во западните и во југозападните предели

izvor: meteoalarm.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Дедо изгоре во пожар

На 17.03.2019 во 15:30 часот било пријавено дека над село Оризари, кочанско, на место викано „Бели Камења“, при…