Белград утрово во снег

Главниот град на Србија од утрово е покриен со снег, а на некои патишта од вообичаено се преполни и предизвикуваат метеж.

Во српската метропола за денеска се најавени врнежи од снег со создавање на снежна покривка со вкупна висина од 10 до 20 сантиметри.

Total
0
Shares
Поврзани објави