Бил Гејтс објави дека е позитивен на коронавирус

Гејтс на Твитер напиша дека има благи симптоми и дека ќе биде во изолација додека не се чувствува добро

Бил Гејтс, еден од најбогатите луѓе и основач на „Мајкрософт“, е позитивен на коронавирус.

Гејтс на Твитер напиша дека има благи симптоми. Тој додаде дека ќе биде во изолација додека не се чувствува добро.

„Имам среќа што ги примив вакцината и засилувачот и имам пристап до тестови и одлична медицинска нега“, напиша тој.

Total
2
Shares
Поврзани објави