Видео – пациенти бегаат, се гледа експлозија , како гореше ковод болницата во Тетово

На Тик Ток се појави видео од сигурносните камери на тетовската болница. На видеото е снимен дел од пожарот во модуларната болница. Се гледа дека веќе во просториите има чад и пациенти преку прозор бегаат.

Додека тие прескокнуваат и надворешни лица им помагаат се гледа дека чадот е густ а огност се разгорува со огромна брзина. Во еден момент на видеото се гледа дека има и експлозија за која се претпоставува дека се боците со кислород.

напомена автентичноста на видеото не е официјално потврдена

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Воз удри во автомобил кај Кондово

Автомобил марка „ситроен“ изутринава заврши под локомотива ма македонски железници додека поминувал преку пругите кај скопското село Кондово.…