Видео – Приведен скопјанец со 350 грама марихуана

Доцна синоќа на ул.„Словенечка“ во Скопје е приведен 37-годишен скопјанец, во чие возило била пронајдена дрога.

Според информациите од МВР, при преглед на возилото „фиат браво“, во сопственост на Р.П., под хаубата било пронајдено и одземено едно пакување со околу 350 грама марихуна.

Total
1
Shares
Поврзани објави