ВИДЕО: Пукање на универзитет во Русија, студентите скокаа преку прозорци

Хаотична ситуација, пукање и паника кај студентите утрово на универзитет во рускиот град Перм. Руските медиуми објавија видеа на кои се гледа како студенетите бегаат скокајќи преку прозорци.

Медиумите јавуваат дека напаѓачот е неутрализиран, има извештаии за жртви и бовредени, засега не е објавена конкретна бројка.

Управата на универзитетот претходно ги предупреди сите што се во кампусот или да избегаат или да се заклучат во некоја просторија.

Објавена е и снимка на која се гледа напаѓачот.

Total
1
Shares

USJE
Поврзани објави