ГАЛОСКИ НА MAIN STAGE НА Д-ФЕСТИВАЛ 2023!

За летото да звучи уште пожешко, еден од најпрепознатиливите музички
фестивали во земјава добива ново засилување со најдоброто од домашната
електронска музика: Galoski пристигнува на Д Фестивал 2023 директно на
главната бина!
Со посебно место на плејлистите од реномирани музички брендови како
Tommorowland, Creamfields, Ministry of Sound и поддршка од светски музички
великани меѓу кои и David Guetta, Tiesto, Afrojack, Martin Garrix, Steve Aoki и Diplo,
Galoski се запишува како наш вистински музички амбасадор!


Несомнено е кога ќе се спомене името на Галоски дека станува збор за еден од
најголемите и најуспешни диџеи и продуценти на електронска музика на нашиве
простори. Галоски во март годинава настапи за брендот CreamFields во SpacePlus
во Бангкок, истиот месец имаше настапи во Токио и останати дестинации низ
Азија.
Годината ја започна со огромен успех на изданието ALL MY LOVE кое беше
прогласено за хит на неделата на една од најпопуларните радио мрежи ширум
Америка – SiriusXM.
Сигурниот пат на кој Galoski се искачува во својата светска музичка кариера го
потврдуваат и неговите бројни изданија под најголемата издавачка куќа за
електронска музика Spinnin Records и Spotify преслушувањата кои се веќе со
милионска бројка.

Total
0
Shares
Поврзани објави