Голема полициска акција во Куманово, опколена куќа во Диво Насеље

Во кумановската Дива населба, специјална единица на спроведува голема полициска акција. Неофицијално, Алсат дознава дека се работи за акција за спречување на трговија со наркотици. На снимките што ги доби Алсат се забележува дека полицијата има опколено една  куќа од сите страни.

alsat.mk

Total
1
Shares
Поврзани објави