Голем пожар во Скопје во Кисела Вода – горат дуќани

Нешто пред пладне денеска избувна пожар во објект во близина на „Рампа“ во населбата Кисела Вода.

Пожар ги зафати бараките карши Тутунски Комбинат кај Рампа. Првично се гледаше чад во близина на Македонија Осигурување. Сепак станува збор за пламен кој ги зафатил објектите каде се сместени повеќе дуќани. Противпожарните возила се на терен, а присутна е и полицијата.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Боки 13 останува во притвор

Апелациониот суд ја одби како неоснована жалбата на првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски-Боки 13, со што го…