Гори фабриката “Жито Битола”

Попладнево голем пожар избувна во фабрика која се наоѓа во индустрискиот дел на Битола.

Според првични информации од терен, гори „Жито Битола“, јавува репортерот на ТВ21.

Се очекуваат нови информации. За сега нема повредени или загинати. На терен се бројни пожарникарски екипи. Причините за пожарот не се познати.

фото: tv21

Total
1
Shares
Поврзани објави