Данијела Мартиновиќ и Саша Ковачевиќ ќе бидат главни музички ѕвезди на Штипска пастрмајлијада

На 22-ри и 23-ти септември во Штип ќе се одржи традиционалната манифестација Штипска пастрмајлијада.

За настанот, чија цел е промоција на кулинарскиот специјалитет пастрмајлија, годинава биле одвоени 2,5 милиони денари, пари од општинскиот буџет и од спонзори.

Во петок главна музичка ѕвезда која ќе настапи пред присутните ќе биде Саша Ковачевиќ, а најавени се настапи и на Пајак и Лара.
Во сабота концерт ќе одржи Данијела Мартиновиќ, а ќе настапат и Амадеус Бенд и Љубојна.

Цената по која ќе се продава штипската пастрмајлија се уште не е утврдена.

Total
0
Shares
Поврзани објави