Деветмина повредени во сообраќајна несреќа на „Словенечка“

Девет луѓе се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на булеварот Словенија во Скопје.

Несреќата се случила меѓу три возила – автомобил „фолксваген“, управувано од М. Б. (25) од Скопје, автомобил „опел“, управувано од И. Ш. (52) од Скопје, и автомобил „мерцедес“, управувано од И. А. (34) од с. Љуботен, Скопско, сите три со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата тешки телесни повреди добил малолетен сопатник од возилото „фолксваген“, а телесни повреди добиле тројцата возачи, сопатниците од возилото „опел“, Ј. Ш. (49) и Б. Ѓ. (24), и малолетен сопатник, сите од Скопје, како и сопатниците од возилото „мерцедес“, Н. Ш. (49) и малолетен сопатник, двајцата од Скопје, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, во комплексот клиники „Мајка Тереза“ и во Градската општа болница „8 Септември“. Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

Total
1
Shares
Поврзани објави