Девојче силувано од роднина во скопско

Малолетно девојче било силувано од роднина во скопско, извести МВР.

Случајот во полиција го пријавила нејзината мајка.

-На 28.06.2023 во 13.21 часот во СВР Скопје, 35-годишна жена од скопско пријавила дека нејзин роднина извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од MВР.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Дете падна од тераса

Седумгодишник паднал од тераса вчера во Кавадарци по што бил пренесен на скопските клиники, информираше денеска Верољуб Додевски,…