Дете од Скопје пријавило во полиција дека татко му го натепал и го избркал од дома

Дете од Скопје вчеравечер пријавило во полиција дека татко му најпрвин физички го нападнал, а пото и го избркал од домот, соопшти МВР.

На 19.09.2022 во 21.00 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, малолетник од Скопје пријавил дека околу 19,00 часот неговиот татко Т.М.(49) физички го нападнал и го избркал од дома“, се вели во полициското соопштение.

Од МВР додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава

Total
28
Shares
Поврзани објави