Дојава за поставена бомба во близина на МНТ

Вечерва полицијата ги блокира сите приоди кон зградата на Македонскиот народен театар поради пријава за поставен експлозив во театарот, неофицијално дознава „Фокус“.

Лице се јавило во билетарата на МТН и најавлио дека има поставено бомба.

Се уште нема официјални информации што точно се случува.

Total
9
Shares
Поврзани објави