Една жртва во сообраќајка близу Битола, во прекин сообраќајот на регионалниот пат Прилеп – Ресен

Во тешка сообраќајна несреќа што утрово се случила меѓу патничко возило и камион близу Битола, кај местото викано „Кукречанска раскрсница“, има жртва.

Сообраќајот на регионалниот патен правец Прилеп – Ресен е во прекин, потврдија од СВР-Битола.

Се очекува во текот на денот детална информација за причините за тешката сообраќајна несреќа.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Ковачевски му порача на Касами да не се обидува поддршката за уставни измени да ја условува со барање за предвремени избори затоа што тој не функционира под уцени

Премиерот Димитар Ковачевски му порача на лидерот на Движењето Беса, Билал Касами да не се обидува поддршката за…