Жена го заспала сопругот со лекови, го заклала, па со секира му ги исекла нозете

Незапамтено убиство се случи во Зрењанин.46-годишна жена, со нож го избодe нејзиниот сопруг С.П. (42), а потоа го исекла со моторна пила. Таа прво го заспала, го заклала со нож, а потоа го исекла со моторна пила по нозете. Тоа се случи синоќа. Тоа  се случило додека нејзината ќерка била во куќата .

Убиениот пред неколку години бил во затвор поради семејно насилство.. На Т.П и е одредена мерка притвор до 48 часа и со кривична пријава ќе биде спроведена во Вишото јавно обвинителство Зрењанин.

Total
12
Shares
Поврзани објави