Загина 20 годишно момче во тешка сообраќајка

Како што соопшти полицијата вчера во Македонска Каменица нешто пред 12 часот било пријавено дека мотоцикл марка хонда кој бил возен од 20 годишникот И.К. од М. Каменица изгубил контрола и излетал од патот, при што паднал од моторот.

Во страотната несреќа со тешки телесни повреди добил И. К, кој на пат кон болницат починал

Лекар констатирал смрт, а увид извршил и јавен обвинител.

Total
0
Shares
Поврзани објави