Заев, Груби и Шилегов ќе се обратат на Бит – пазар , започнува целосна реконструкција

Скопски пазар АД Скопје ќе ја започне целосната реконструкција на пазарот Бит-пазар. Со новиот изглед и зголемениот капацитет, реновираниот центар Бит-пазар, како што се најавува, треба да прераснува во најголемиот пазар во државата.

На настанот најавени се обраќања на премиерот Зоран Заев, првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, како и генералниот директор на Скопски пазар АД Скопје, Младен Дамев.

Total
2
Shares
Поврзани објави