Запалени две ќебапчилници во Скопска чаршија

Во подметнат пожар вчера ноќеска изгореле два дуќани во старата Скопска чаршија. Снимка од моментот кога избувнува пожарот до „Фокус“ ја испрати читател кој рече дека две ќебапчилници целосно изгореле, а зафтен бил и соседниот ресторан.

На снимката се гледа како две лица се доближуваат до еден од дуќаните и по неколку секунди избива силен пожар, најверојатно предизвикан од молотови коктели.

Total
0
Shares
Поврзани објави