Затворен патот на Плетвар во двата правци

Поради запалена приколка од шлепер изутринава од 08.55 часот е во прекин сообраќајот патот на излез од Прилеп кон Плетвар на местото викано Склештен мост.

Како што соопшти АМСМ, сообраќајот е затворена во двата правци.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Почина Жарко Луковски

Поранешниот главен извршен директор на Т-Мобиле, Жарко Луковски почина попладнево. Засега познато е дека бил болен а синоќа…