Зеленски побара да се донесе одлука за членство на Украина во ЕУ

Украинскиот претседател Володомир Зеленски побара да се донесе одлука за членство на Украина во Европската унија.

-Ова е клучен момент еднаш засекогаш да се затвори долгогодишната дискусија и да се одлучи за членството на Украина во ЕУ, објави тој на Твитер.

Total
17
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Воз излета од шини

Поради одрон на пругата кај Лакавица изутринава од шините се излизгал патничкиот воз што сообраќа на релација Кичево-Скопје,…