Земјотрес во охридско

Земјотрес утрово е регистриран со епицентар меѓу охридските села Куратица и Опеница.

Според податоците на веб-страницата на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ), станува збор за послаб земјотрес со јачина од 2,6 степени според рихтеровата скала.

Епицентарот на потресот бил на длабочина од пет километри.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Чичко Војо е дома

На социјалните мрежи синоќа се ширеше повик за помош во потрага по исчезнат постар човек кој боледува од…