Земјотрес во Охрид

Утрово во 3:26 часот бил регистриран земјотрес во близина на Охрид со јачина од 3,1 степен според Европската макросеизмичка скала.

Епицентарот бил на два километри од Охрид и на 60 километри од Елбасан.

Total
1
Shares

USJE
Поврзани објави