Земјотрес кај Крушевац

Земјотрес со јачина од 3.8 степени по Рихтер ја потресе Србија. Епицентарот на земјотресот е лоциран на 17 километри сеевроисточно од Крушевац и на 48 километри од Ниш.

Првичната информација на ЕМСЦ беше дека потресот бил со јачина од 4 степени по Рихтер, но во меѓувреме објавени се нови информации.

Потресот е забележан на длабочина од два километри.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Прва тужба за учебник од високо образование – жената е обвинета за виновник за разводи, истополиви врски се забеганост …

Коалицијата „Маргини“ и Мрежата за дискриминација поднесоа тужба за утврдување на дискриминација во учебникот „Основи на персонологија 2“…