Земјотрес со епицентар на границата меѓу Македонија и Косово

Земјотрес со јачина од 3,3 степени e почуствуван во Скопје и други градови во земјава. Според првичните информации, епицентарот е на границата меѓу Македонија и Косово кај Качаник, на длабочина од два километри.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Превртен автомобил кај МАНУ

Утрово во 02.55 часот било пријавена сообраќајна незгода на булеварот „Крсте Мисирков“ каде што патничко моторно возило „Пасат“…