Избегнат инцидент на прославата на аргентинските фудбалери

Фудбалерите на Аргентина ја прославуваа титулата светски првак по улиците на Буенос Аирес, возејќи на покривот на отворениот автобус.

Сепак, атмосферата можеше да се промени, доколку Лионел Меси и неговите соиграчи навреме не го приметија кабелот, кој беше одбегнат во последниот момент.

Total
1
Shares
Поврзани објави