Лидерска средба во 11 часот во Влада – ќе се разгледува предлогот на француското претседстелство

Како што ветив, отвораме процес на широки консултации. Денес во 11:00 часот во Владата ќе се одржи средба на лидерите на партиите од владината коалиција на која ќе се разгледува предлогот на француското претседстелство. Веднаш по средбата, предлогот во интегрална форма ќе го објавиме на официјалната веб страна на Владата. Информацијата на социјалните мрежи ја објави премиерот Димитар Ковачевски.

Total
3
Shares
Поврзани објави