Македонија победи во музичкото шоу Ѕвездите на Гранд

Македонија ја однесе победата во најголемото музичко балканско шоу Звездите на Гранд.

Првото место го освои младата струмичанка Славица Ангелова. Таа е победник во сезоната на Ѕвездите на Гранд за 2023 година.

Славица има 20 години и е студент по медицина. Оваа млада струмичанка до сега се натпреваруваше и во шоуто Неки нови клинци.

Таа синоќа ја запали сцената во Белград и освои најмногу гласови од гледачите од целиот регион. Нејзиниот ментор беше познатиот рокер Ѓорѓе Давид.

Total
0
Shares
Поврзани објави