Малолетник од Скопје го силувал помалиот брат

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека малолетник од Скопје е осомничен дека извршил обљуба над неговиот малолетен брат, но и врз уште едно малолетно дете.

„Полицијата извршила разговор со него, а ќе има и соодветна пријава“, информираа од МВР.

Total
0
Shares
Поврзани објави