Миле Јанакиески – Ова е иживување со човечки судбини , јас сум три години во притвор!

По пресудата за организирање на 27 април обвинителот побара притвор за сите обвинети до правосилност на пресудата поради опасност од бегство. Миле Јанакиески реагираше дека нема шанси ниту се обидел да бега со оглед дека пред неговата зграда го чуваат полициски сили и се прави претрес на секое возило кое излегува.

Три години сум во притвор и неколку пати ме пуштаат и враќаат во Шутка . Имам малолетни деца и треба да се подготвувам и за други предмети. Откако побегна Сашо Мијалков пред мојата зграда дежураат куп полицаијци и го претресуваат секое возило. Ова е иживување со човечки судбини доколу повторно се враќам во прутвор во Шутка. , кажа Миле Јанакиески пред судот.

Total
13
Shares
Поврзани објави