Мицкоски го испрати Антониј во прво: Синко ти ја посакувам целата среќа на светот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и сопругата Рози денеска го испратија нивниот помлад син Антониј во прво одделение.

Првиот училишен ден на Антониј.
Синко ти ја посакувам целата среќа на Светот, да учиш и напорно да работиш за тоа што те чека во животот. Да научиш да се бориш и тогаш кога ќе паѓаш и само така да успеваш.
И до сите други родители многу успеси и среќа на нивните деца, порача Мицкоски.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Градоначалничката Данела Арсовска на својата официјална Фејсбук страница честиташе празник со фотографија од времето на Коце Трајановски

Градоначалничката на град Скопје Данела Арсовска на својата официјална Фејсбук страница направи грешка во обид да го честита…