Момче од Македонија се удави во Црна Гора

Првиот ден од престојот во Црна Гора каде 22-годишниот македонски државјанин заминал да работи во летната сезона, завршил трагично.

Црногорскиот медиум приморски.ме објави дека момчето стигнало вчера во заливот меѓу Бар и Улцињ и околу 18:00 часот се удавило на плажата Утеха.

Обвинител и полицијата го истражуваат трагичниот случај, а според првичните информации немало траги на насилство.

Total
1
Shares
Поврзани објави