Мојот брат ракометарот Денис Тот почина од срцев удар

Неговиот брат, Борис, кој исто така е ракометар и настапува во Холандија вечерва на Фејсбук ја откри причината за смртта на Денис. Младиот ракометар починал од срцев удар!

„Им благодарам многу на господата новинари за нивната „професионална“ работа. Може само да се срамите од ширење дезинформации во јавноста и ширење лаги за собирање кликови. Денис почина од срцев удар, а не од некакви телесни повреди, тепачки и други глупости што се пишуваа цел ден. Срам да ви е да градите публицитет на туѓа несреќа“ – напиша тој.

Total
6
Shares
Поврзани објави