На плоштадот „Скендербег“ во Скопје поставени венци за оддавање почит на жртвите во автобуската несреќа

На плоштадот „Скендербег“ во Скопје се поставени венци пред кои граѓаните можат да им оддадат почит на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија.

Поворката со останките која требаше да помине низ главниот град е откажана на барање на семејствата на загинатите.

МИА/Фото: МИА

Total
15
Shares
Поврзани објави