На Табановце се апсат цариници , огромни колони возила чекаат на преминот

Вечерва за влез во Македонија на граничниот премин Табановце се чека и по повеќе од три часа. На преминот се излезени голем број незадоволни патници, но и полицајци и цариници. Во тек е полициска акција во која се приведуваат полицајци и цариници, а нивните колеги се излезени во нивна одбрана. МВР за утре најавува повеќе детали.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Поскапуваат горивата

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 1,5 денар за литар, а цената на дизелот се зголемува за…