Нов земјотрес од 3.8 степени почуствуван во Македонија, епицентар во Албанија

Нов силен земјотрес ја стресе Албанија на самата граница со Македонија.

Земјотресот со јачина од 3.8 степени според рихтер се случил во 12 и 24 часот на 15 километри североисточно од Центар Жупа.

Ова четврт потрес. Најсилниот беше во 8 часот и 10 минути со јачина од 4.7 степени.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави