Огромни одрони и поплави на Плетвар – сообраќајот во прекин

„Од 05:55 часот регионалниот пат Росоман- Прилеп, кај м.в.„Трите ленти“ е затворен за сообраќај поради одрон на патот“, информираат од АМСМ.

Екипи за расчистување на земјата се на терен но нема информации кога патот ќе биде пуштен.

Total
9
Shares
Поврзани објави