Одмазда е мотивот за убиство на ученици во Косово (видео)

Одмазда е мотивот за трагедијата што се случи вечерва кај Глоѓане на Косово во која загинаа најмалку четири лица.

Како што јавува српски Курир, пукањето кон автобусот со ученици се случило, откако возачот и кондуктерот го исфрлиле еден од патниците бидејќи ги малтретирал девојките. Потоа момчето земало калашников и го чекал автобусот по што пукал.

Досега се идентификувани три убиени лица и тоа возачот Гани Ѓокај и учениците од селото Глоѓане Љ.Х.(19) и Г.М.(17).

Убиецот е во бегство, а полицијата интензивно трага по него.

Total
2
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Почина работник во фабрика

Четириесет и петгодишен кумановец Б.В. починал утрово во Фабриката за заварени цевки и профили во Куманово, откако бил…