Од притвор се огласи медицинската сестра која малтретираше старица, еве што напиша

Медицинската сестра Аурона Пелај од Косово која вчера тепаше стара жена во дом за стари лица беше приведена од полицијата, по што објави статус на Фејсбук.

„Здраво, јас се викам Аурона Пелај, полицијат ми дозволи да го напишам ова писмо и јавно да се извинам за грозниот потег што го направив вчера. Сите прават грешки. Му се извинувам на семјството и на сите Албанци“, напиша Пелај.

Старата жена беше малтретирана од Пелај и уште неколку медицински сестри и видеото беше објавено на социјалните мрежи.

Total
3
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Интернационалната технолошка компанија „Инфинум“ ја презема македонската компанија за развој на софтвер „3П Девелопмент“

„Инфинум“ една од најголемите хрватски компании, со интернационално искуство за развој на дигитални производи, која работи на глобалниот…