Од утре нови повисоки цени на горивата – бензинот 109 денари

Ново поскапување на горивата објави Регуалтортна. Еруосупер 98 поскапува за три денари и неговата цена за литар ќе биде 109  денари.

95-ката оди за еден денар нагоре и литар ќе изнесува 107 денари.

Дизелот пак поскапува за 2,5 денари и еден литар ќе се точи по цена од 97 денари.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Горивата поскапуваат

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на…