Пендаровски за Апасиев: Тој е психопат!

Тој тип да ми пцуе починат родител, да ми пцуе гроб на родител, мојата мајка е почината пред десет години, треба или да е нашмркан или да му фали нешто, да не е со сите, изјави претседателот, Стево Пендаровски за пцовката која му ја упати лидерот на „Левица“ на Фејсбук, „Пендаровски, пичка ти матер“.

Тој го нарече Апасиев психопат, гнида. – Ако имаше нешто меѓу нозе ќе ме испцуеше во лице, а не да се крие зад тастатурата. Преку глава ми е такви големи македонски мажиња, рече Пендаровски.

Total
1
Shares
Поврзани објави