Петмина повредени во сообраќајка во Куманово

Пет лица, меѓу кои и двајца полициски службеници се повредени при сообраќајка што вчеравечер се случила меѓу „туран“ и полициско „шевролет спарк“.

– На 05.02.2023 околу 21.50 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосница од улиците „Иво Лола Рибар“ и „Пиринска Македонија“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген туран“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.И.(19) од село Матејче, липковско и патничко возило „шевролет спарк“ сопственост на МВР, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Total
0
Shares
Поврзани објави