Петок е неработен ден за сите граѓани

Денот на Св. Климент Охридски – 8 Декември во Македонија е државен празник и неработен ден за сите граѓани.

Согласно Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 8 декември 2023 година (петок), „Св. Климент Охридски“, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија – соопшти Министерството за труд и социјална политика

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Дете падна од тераса

Седумгодишник паднал од тераса вчера во Кавадарци по што бил пренесен на скопските клиники, информираше денеска Верољуб Додевски,…