Пејачката Шинејд О’Конор почина по долгата битка со депресијата

Ирската пејачка Шинејд О’Конор почина денес на 56-години, пренесе „Дејли мејл“. О’Конор стана славна во деведесетите години, а за време на кариерата објави 10 студиски албуми.

Песната „Nothing Compares 2 U“ на Принс беше прогласена за светски сингл број еден на Билборд музичките награди. Во 1991 година ја доби наградата „Греми“ за нејзиниот албум I Do Not Want What I Haven’t Got. Го промени името во Шухада Садакат во 2018 година, откако одлучи да мине во ислам.

За потсетување нејзината смрт се случи по борбата со менталното здравје и 18 месеци по смртта на нејзиниот 17-годишен син Шејн.

Total
0
Shares
Поврзани објави