ПОБЕДА: МАКЕДОНИЈА – ИТАЛИЈА 1:0

Репрезентацијата на Македонија победи против европскиот првак Италија.

По изиграното нерешено полувреме Македонија го обезбеди својот пласман во финалето со голот на Александар Трајковски во 92 минута од натпреварот. 

Да потсетиме, Македонија имаше само четири удари во текот на мечот кон голот на Италија, од кои еден беше прецизен и не одведе во финалето за пласман на СП 2022.

Total
9
Shares
Поврзани објави