Познати првите финалисти на Евровизија, македонската преставничка настапува во четврток

Се одржа првото полуфинале на едно од најголемите и најзначајни музички натпреварувања низ светот – Евровизија, а претставниците на 17 земји дадоа се од себе за да се пласираат во финалето.

Сепак, гласовите беа одлучувачки, а познати се првите 10 финалисти: Швајцарија, Ерменија, Исланд, Литванија, Португалија, Норвешка, Грција, Украина, Молдавија и Холандија.

Втората полуфинална вечер ќе се одржи во четврток на 12 мај кога и треба да настапи македонската претставничка додека пак, финалето е закажано за сабота, 14 мај.

Total
6
Shares
Поврзани објави