Поради одрон затворен патот од Куманово до Кратово и Крива Паланка

Поради одрони на патот кај село Ругинце од 10:20 часот затворени за сообраќај се патните правци Куманово-Кратово и  Куманово-Крива Паланка, информира АМСМ.

 Екипите на Македонија пат се упатени на местото и работат на расчистување на одронот.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

АРМ од денес е АРСМ

Претседателот на државата и врxoвен koмандант на вооpyжените cили Стево Пендаровски вчера ја потпишал уpeдбата за ознаките на…